İnsanlık ölmedi dedirten yardımlaşma

İnsanlık ölmedi dedirten yardımlaşma

Covid -19 salgınından dolayı işsiz kalan vatandaşlara ücretsiz ekmek dağıtan Meşale Fırın desteğini sürdürmeye devam ediyor. Maltepe’nin Girne Mahallesi’nde uzun yıllardır faaliyet gösteren Meşale Fırın pandemi nedeniyle işsiz kalan mahalle sakinlerine ücretsiz ekmek vermeye sürdürüyor.

Pandemiden en çok etkilenen ülkelerinin başında gelen Türkiye yaralarını sarmaya çalışıyor. Pandemi nedeniyle yüzbinlerce kişi işsiz kalırken, iktidardan yeterli desteği de göremedi. Milyonlarca çalışanın geliri düşerken, giderlerinin arttığı bu dönemde komşuluğun önemi daha iyi anlaşıldı.

Meşale fırın işsiz kalanlara ücretsiz ekmek dağıtıyor

Pandeminin başladığı ilk günden itibaren komşularının yanında olan Meşale Fırın’ın bu hareketi takdir toplamaya devam ediyor. Devletin bile yardımları kestiği şu günlerde temel ihtiyaç olan ekmeği vermeyi sürdürüyor.

Mahalle sakinleri ücretsiz ekmek girişiminden memnun

Yıllardır Meşale Fırından ekmek aldığını belirten Ceren Kocaman, yaraları bir olursak sarabileceğimizi belirtiyor. Kocaman, “Bir ve beraber olabilirsek salgının üstesinden gelebiliriz. Özel bir işletmenin temel ihtiyaç olan ekmeği ücretsiz vermesi insanlığın bitmediğini gösteriyor.” dedi.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir