Davutoğlu’ndan miting gibi bayramlaşma

Davutoğlu’ndan miting gibi bayramlaşma

Gelecek Partisi lideri ve Eski Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, partisinin İstanbul teşkilatıyla bayramlaştı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin İstanbul İl Başkanlığı’nın Zeytinburnu Sahil’deki bayramlaşma programına katıldı. Bayramın 2. günü parti mensupları ve vatandaşlarla bir araya gelen Davutoğlu’na vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Tarihin akışını değiştirecek bir topluluğu bir araya getirmek gerekir

Partilerini Ankara’nın merkezinde değil, vicdanların merkezinde kurduklarını belirten Davutoğlu, “İnsanların vicdanlarında, aziz milletimizin yüreğinde kurduk. Hiçbir şeyden yılmadan kararlı adımlarla geliyoruz. Önümüze çıkan engelleri nimet bilerek geliyoruz. Engelleri açtıkça daha da güçlenerek geliyoruz.” şeklinde konuştu.

Davutoğlu şunları kaydetti: “Güzel İstanbullumuzun muhabbet, nezaket, izzet ehli değerli kardeşlerim, bir siyasi hareket başlatmak sadece bir siyasi kurmak değildir. Siyasi parti kurmak ülkeye vizyon çerçevesinde yeni bir ufuk belirlemek isteyenlerin kurduğu yapıdır ama sadece böyle bir yapı kuranlar asla başarılı olamazlar. Ama önce sosyal bir hareket, kültürel bir hareket kurmak gerekir. Akılla, vicdanla böyle bir siyasi hareket kurduk. Bu bayram ümit, inanç ve gelecek bayramıdır. Son iki yıl içerisinde yaşananları görüyorsunuz. Ne dediysek, ne söylediysek birer birer ortaya çıktı. Zannediyorlar ki, biz baskılar karşısında geri adım atarız, atmadık. “

İstanbul’da kongre rüzgarı devam edecek

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Dr. Selim Temurci, “Doktor dedi ki, fazla konuşmayacaksın ve fazla yorulmayacaksın, İstanbul’u böyle gördükten sonra nasıl yorulmayız. Bayram sonrası İstanbul’da kongrelere kaldığımız yerden devam edeceğiz. dedi.

Gelecek umudunu büyütmeye devam edeceğiz

Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin, “Bayramınızı tebrik ediyorum. İyiliklere, güzelliklere, kardeşliğimizin daha da güçlendirmesine vesile olmasını diliyorum. Fetih Gemihluoğlu’nun ‘Gelecek mübarek bir vakte hazır olunuz.. Gözü olana sabah ışımıştır. Hâl-i yakazadayız. O sabahın alacasındayız.’ O sabaha bizleri taşıyan, o güneşin doğmasına vesile olan, Türkiye’de gelecek umudunu büyüten teşkilatlarımıza yürekten teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Bayramlaşma programına çok sayıda genel merkez yöneticisi katıldı.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir