Gökçek, Yavaş’ı tehdit etti: Ya yola geleceksin, ya getirileceksin

Gökçek, Yavaş’ı tehdit etti: Ya yola geleceksin, ya getirileceksin

Belediye Başkanlığı döneminde görevden istifa ettirilen Melih Gökçek, Ankapark’la ilgili yolsuzlukları ortaya çıkaran Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı tehdit etti. Daha önce de MHP Kayseri Milletvekili Baki, Yavaş’ı “Ezip geçmekle” tehdit etmişti.

Ankapark harcamalarındaki yolsuzluklarla ilgili gündeme gelen Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, kendisine ait sosyal medya hesabından mevcut başkan Mansur Yavaş’ı tehdit etti.

Gökçek paylaşımında, “Bak Mansur, başkanlık makamına oturup despotluk yapmaya çalışıyorsun… Ak Partililer arslan terbiyecisidir. Değil ki senin gibi birini terbiye etmesinler… Ya kendiliğinden Meclis’de yola geleceksin. Ya da yola getirileceksin…” ifadelerin kullandı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kendisinden önceki dönemle ilgili şu ana kadar savcılığa 40’a yakın suç duyurusunda bulundukları ve bunların toplam maliyetinin 3 katrilyon (3 milyar TL) olduğunu açıkladı. Yavaş, Ankapark’la ilgili zararın iki ayda 111 milyon olduğunu ve bir kaç gün içinde savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını ifade etti.

Yavaş, “Ankapark için öngörülen bir kira yok. Kira falan yok arkadaşlar. 26 milyon 400 bin TL teminat vermişler. Onun haricinde şartnamede hiçbir şey yok. 2 buçuk katrilyonluk mal teslim ediyorsunuz, hiçbir şey almamışlar. Sigorta da yok. İncelemenin sonuna geldik. Birkaç gün içesinde bu konuyla ilgili savcılığa suç duyurusunu yapacağız. Ankapark sadece Ankapark halkına değil, Türkiye’ye atılmış bir kazıktır. Bu rezalete nasıl sahip çıkıyorsunuz” dedi.

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy da Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı “Ezip geçmekle” tehdit etmiş, “Bizi sevmediğini, bu hareketleri kasıtlı yaptırdığını biz biliyoruz ve zaten bizde seni sevmiyoruz ama saygısızlık yapıldığı anda ezer geçeriz bunu da böyle bil..!” demişti.

Paylaş
Yorumlar