TÜRDEB, korsan dergi fuarı düzenleyenlere karşı üyelerini uyardı

TÜRDEB, korsan dergi fuarı düzenleyenlere karşı üyelerini uyardı

Türkiye Dergiler Birliği (TÜRDEB), dergi fuarı adı altında etkinlik düzenleyen kişi ve kurumlarla ilişkisinin olmadığını açıkladı.

TÜRDEB’in resmi twitter hesabından yapılan paylaşama göre, bu yıl dergi fuarı düzenlenmeyeceğinin altı çizilerek, “Pandemi şartlarının devam ettiği bugünlerde sosyal mesafe kurallarının ihlaliyle dostlarımızın sağlığına halel getirmemek için dergi fuarını tehir ettik.” denildi.

TÜRDEB bilgisi ve onayı dışında düzenlenen dergi fuarına ilişkin üyelerini uyaran dernek yönetimi, 12. Dergi Fuarının her zamanki yerinde tüm dergilerin katılımıyla yapılacağı vurgulandı.

TÜRDEB Başkanı Bayhan: Dergi fuarı bilgimiz dışındadır

Türkiye Dergiler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Bayhan, YeniHafta.com’a yaptığı özel açıklamada, TÜRDEB dışında dergi fuarı adı altında düzenlenen etkinlikler bilgimiz dışında yapılmıştır. Üye dergilerimizi ve kamuoyunu uyardıklarını söyledi.

TÜRDEB’den yapılan paylaşım şu şekilde:

“TÜRDEB ÜYELERİNE ÖNEMLİ DUYURU – Türdeb’in bu yıl düzenlediği herhangi bir Dergi Günleri – Dergi Fuarı YOKTUR. Pandemi şartlarının devam ettiği bugünlerde sosyal mesafe kurallarının ihlaliyle dostlarımızın sağlığına halel getirmemek için DERGİ FUARINI TEHİR ETTİK. Sosyal hayatı olumsuz etkileyen sağlık ortamı düzeldiğinde Dergi Fuarımızın 12. inşallah her zamanki yerinde tüm Türkiye’nin dergileriyle yapacağız.”

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir