Okullar siyasete alet ediliyor

Okullar siyasete alet ediliyor

Kamu kurumların siyasete alet edilmesi sık sık eleştiri ve tartışma konusu olurken tepki çeken görüntü Maltepe’den geldi.

Girne Mahallesindeki Evliya Çelebi İlköğretim Okulu içerisine yüzme havuzu yapılacak alanın etrafı Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’nun resimleriyle donatıldı.

Siyasetin yeni gözdesi: okul

Bakan Mehmet Kasapoğlu’nun “Başarının anahtarı sporu yaşam biçimi haline getirmektir.” sözünün de yer aldığı afiş tepki topladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu’nun resimlerinin olduğu afişin özellikle caddeye bakan tarafa yerleştirilmesi, kamu kurumlarının iktidarın propaganda merkezine dönüştü iddiasını kuvvetlendirdi.

 

Okullar siyasete alet edilmesin

Uzun yıllardır Girne Mahallesinde oturan Ceren Kocaman adlı vatandaş, okul ve camilerin siyasete dönüştürülmesine tepki gösterdi. Kocaman, “Siyasi görüş fark etmeden kamu kurumlarının siyasete alet edilmesine karşıyım. Camii ve okullara siyaset bulaştırılması çocuk ve ailelerini doğrudan etkileyecektir. Çocuklarımıza bu kötülüğü yapmayalım.” şeklinde konuştu.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir