Kaynarcalılar yaya geçidi talep ediyor

Kaynarcalılar yaya geçidi talep ediyor

Pendik’in parlayan yıldızı Kaynarca Mahallesi, sorunlarını çözmek için yetkililerden çözüm bekliyor.

Geçtiğimiz günlerde Kaynarca ve Fevzi Çakmak Mahallesini birleştiren Pendik Millet Bahçesi yaya geçidi olmadan ve gerekli tedbirler alınmadan hizmete açılmıştı.

Benzer bir durum Kaynarca’nın merkezi sayılan Deniz Caddesinde yaşanıyor. Kaynarca Köprüsünü kullanan vatandaşların çoğu Deniz Caddesini tercih ederek ev ya da iş yerine gidiyor. Deniz Caddesi ile Yanyol Caddesini ayıran yol üzerinde yaya geçidi olmaması yayalar ile sürücüleri karşı karşıya getiriyor. Vatandaşlar, E-5’in altı ile üstünü birbirine bağlayan Kaynarca Köprüsü ile yaya trafiğinin yoğun olduğu Deniz Caddesi’ndeki kalan kısım için yaya geçidi yapılmasını ve gerekli işaret levhalarının konulmasını talep ediyor. Her gün binlerce yaya, Deniz Caddesini kullanarak Kaynarca Köprüsü aracılığıyla üst ya da alt tarafa geçiyor.

Esnaf ve vatandaşlar çözüm bekliyor

Kaynarca’da ikametgah ettiğini ve Kavakpınar’da güvenlik görevlisi olarak çalıştığını belirten Bayram Yılmaz, “Yıllardır Kaynarca’da ikametgah ediyorum. Deniz Caddesi ile Yanyol Caddesini ayıran dar kısımda hem araçlar hem de yayalar bazı sıkıntılar yaşıyoruz. Araç sürücüleri yol vermek istemiyor, vatandaşta bir an önce evine gitme telaşında. Çoğu zaman kargaşa ve gürültü hakim oluyor.” dedi.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir