BBP’de aday var, kurultay yok

BBP’de aday var, kurultay yok

BBP’de kurultay öncesi adaylar sahaya çıktı

Büyük Birlik Partisi’nde yaklaşan kurultay öncesi kulisler hareketlenmeye başladı. BBP Genel Merkezi tarafından Kurultay tarihi açıklanmamış olmasına rağmen adaylar çalışmalarını sürdürüyor. Adaylığını açıklayan iki isimde çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

ADAYLIĞINI AÇIKLAYAN İLK İSİM HAŞİM YANAR OLDU

Genel başkan adaylığını açıklayan ilk isim, eski genel başkan yardımcısı Haşim Yanar oldu. Parti’de üst düzey görevlerde bulunduğunu hatırlatan Yanar, “Her türlü zorlukları göğüslemek pahasına tüm birimlerinde görev yapmış bulunduğum Büyük Birlik Partimizin genel başkan adaylığı için çalışmalarımı başlatmış bulunmaktayım.” dedi.

İBB BAŞKAN ADAYI TELLİOĞLU’DA ADAY

Bir dönem BBP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Cevdet Tellioğlu’da adaylığını açıklayan bir başka isim oldu.  Tellioğlu, genel başkan seçilmesi halinde BBP ve Alperen ocaklarını her il ve ilçede yeniden tüttüreceğini söyledi.

TELLİOĞLU: YSK KARARI VAR, DESTİCİ ADAY OLAMAZ

Kulisleri hareketlendiren iddia ise BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’nin aday olamayacağı. BBP Genel Başkan Adayı Cevdet Tellioğlu’nun dillendirdiği iddiaya göre, partisinden istifade ederek, ittifak listesinden seçimlere giren ve milletvekili seçilen Mustafa Desteci’nin tekrar partisine döndükten sonra MKYK kararıyla genel başkanlığa seçildiğini kaydetti.

Adayların pandemi sebebiyle henüz saha inmedikleri, telefon ve sosyal medya kanalları aracılığıyla çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

DESTİCİ’DE ADAY

BBP lideri Mustafa Destici’nin kongrede aday olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir