ATA AÖF öğrencileri oyalıyor

ATA AÖF öğrencileri oyalıyor

Atatürk Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (ATA-AÖF) öğrencilerden gelen yaz okulu taleplerini geçiştirmeyi sürdürüyor. Resmi bir açıklama yapılmaması öğrencilerin mağdur olmasına neden oluyor.

ATA AÖF yönetimi, öğrencilerin yaz okulu taleplerini iki yıldır karşılarken bu dönem açılıp açılmayacağı konusunda net bir açıklama yapmadı. Belirsizlik öğrencileri isyan ettirirken fakülte yönetimi topu üç ders sınav sonrasına attı. Ancak yine değişen bir şey olmadı.

ATA AÖF’ten net bir cevap alamayan öğrenciler  işlerini yoluna koyamamaktan şikayetçi. Sosyal medya platformu Twitter üzerinden bir araya gelen binlerce ATA AÖF öğrencisi yaz okulu açılma çağrısında bulundu. Binlerce tweet ve mesaj atılmasına rağmen okul yönetiminin süreci geçiştirmeye çalıştırması öğrencilerin tepkisine neden oldu.

Öğrenciler mağdur

ATA AÖF Adalet bölümü 2. Sınıf öğrencisi Selen Yılmaz, yaz okulu açılır diye DSG sınav girdiğini, sınavların açıklamasına az bir zaman kala ATA AÖF’ün olumlu-olumsuz karar vermemesi nedeniyle stresli olduğunu söyledi. Bir başka öğrencisi ise, önlisans mezunu olduğunda memur olmak için KPSS’ye gireceğini, bunun için de bir an önce okulu bitirmesi gerektiğini ifade etti.

Okul yönetimi net bir açıklama yapmıyor

Okul yönetimi, öğrencilerden gelen talepleri görmemezlikten gelmeye devam ederken, yaz okulu sorularına klasik taslak metin gönderiliyor. İşte o metin: “Atatürk Üniversitesi Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi Yaz Okulu Yönetmeliğinin dördüncü maddesinin birinci fıkrasına göre “Fakülte Kurulunun teklifi, Senatonun onayı ile bahar yarıyılı final (varsa bütünleme) sınavlarından sonra yaz okulu açılabilir.” ibaresi yer almaktadır. Atatürk Üniversitesi Senatosu tarafından yaz okulu açılmasına karar verilmesi durumunda resmi kanallar ve Fakültemiz web sayfasında (http://ataaof.edu.tr) ilan edilecektir.”

Anadolu AÖF’te yaz okulu var

Ülkemizdeki açık öğretim sisteminin öncüsü Anadolu Üniversitesi de yaz okulu açtı. Buna rağmen ATA AÖF yaz okulu açmamakta ısrar etmesi tepki toplamaya devam ediyor.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir