AÖF’ün “çevrimiçi sınav” hesabı öğrencileri kızdırdı

AÖF’ün “çevrimiçi sınav” hesabı öğrencileri kızdırdı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında vize ve final sınavlarını çevrimiçi ortamda gerçekleştirme kararı alan Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi, fiziki sınavdan farklı olarak çevrimiçi vize sınav değerlendirmesini %25’e düşürdü.

Pandemi’den önce vize sınavının başarı notu  %40 iken, çevrimiçi yapılan sınavda %25’e düşürüldü. Sınava giriş esnasında öğrencilere imzalatılan metinde, “Bu ara sınav başarı notunuz %25 oranda etkileyecektir” bilgisi yer alıyor.

Öğrenciler karara tepkili

Öğrenciler ise duruma tepkili. AÖF yönetiminin kararını eleştiren öğrenciler sosyal medya üzerinden gündem oluşturdu.  Sosyal medya üzerinden imza kampanyası başlattıklarını belirten AÖF öğrencisi Yılmaz Aydın Canpolat,  “Pandemi dolayısıyla fiziki sınav yerine online sınav getirildi. Zaten bir açık öğretim öğrencileri olduğu için uzaktan ders çalışmaya alışkınız. Dolayısıyla biz açık öğretimliler için fark eden bir şey olmadı. Görüyorum ki, AÖF yönetiminin rahatsız eden bir durum var. Vize başarı puanını %40’dan %25’e düşürmenin mantığını anlayabilmiş değilim. Küçük hesaplarla bir yere varılamaz.” dedi.

Final başarı notu %75 çıktı

Vize başarı notunun %25 düşmesiyle final başarı notu da değişti. %60 olan final başarı puanı ise %75 yükselmiş oldu.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir